Menü
Sepet

TANGRAMİNO Zeka Oyunu Mimari Tasarım Görsel Zeka Akıl Oyunu

TANGRAMİNO Zeka Oyunu Mimari Tasarım Görsel Zeka Akıl Oyunu
TANGRAMİNO Zeka Oyunu Mimari Tasarım Görsel Zeka Akıl Oyunu
Yeni
TANGRAMİNO Zeka Oyunu Mimari Tasarım Görsel Zeka Akıl Oyunu
TANGRAMİNO Zeka Oyunu Mimari Tasarım Görsel Zeka Akıl Oyunu

Ürün sayfasındaki butonuna tıklayıp ürünü alışveriş sepetinize ekleyin. Ürünlerin ve faturanızın kargolanmasını istediğiniz adresi seçin veya sisteme yeni bir adres tanımlayın. Kredi kartı yada Havale ile bilgilerinizi girip istediğiniz taksit seçeneklerinden birini seçerek ödeme yapabilirsiniz.

Yaptığınız alışverişlerin ödemesini havale , kredi kartı, banka kartı, sanal kart, BKM Express, Masterpass, GarantiPay, Garanti Alışveriş Kredisi veya Akbank Direkt Öde ile gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemiz son derece güvenlidir. Sitemizin ssl sertifikası bulunmaktadır, ödeme sayfasında otomatik olarak sitemiz https olarak SSL sayfamız üzerinden işlem yapmaktadır. Kredi kartı ve kişisel üyelik bilgileriniz hiç bir 3. şahıs ile paylaşılmamaktadır. server tarafında bilgilerinizin güvenliği için müşteri sitelerimizden ayrı bir server üzerinde bilgileriniz saklanmakta, özel şifreleme metodları ile bilgileriniz şifrelenerek veritabanımızda tutulmaktadır.

TANGRAMİNO Zeka Oyunu Mimari Tasarım Görsel Zeka Akıl Oyunu
  • Stok: Stokta Var
  • Model: TNGRMN-ZK-YN-MM
0 adet satıldı
59,90TL
Vergiler Hariç: 59,90TL

GELİŞİM ALANI:  Görsel dikkat, odaklanma,  bağlantısal düşünme ve problem çözme

 

YAŞ: 6+

 

OYUNCU SAYISI: 1

 

KUTU BOYUTLARI ( mm ) : 

 

ÖDÜLLER

 

  • Triple Star Award 
  • The Canadian Toy Testing Council - Canada 2005

 

İÇİNDEKİLER

 

  • Aşağıdaki geometrik şekillerde 18 yapı bloğu

 

tangramino blok oyuncak 

 

  • Kullanım Kılavuzu
  • 64 adet 2-boyutlu model resmi ve her yapbozun çözümü

 

TANGRAMINO NASIL OYNANIR?

 

Her resim, oyuncuların kurması gereken 3 boyutlu bir yapı modelini temsil eder. Her bir modelin kurulumu için gereken blokların tip ve sayısı her sayfanın sonundaki bir pencerede gösterilmektedir.

 

Her bir model inşa edilirken, gösterilen blokların hepsi kullanılmalıdır ve bloklar modelin kurulduğu yüzeye dokunmalıdır.

 

Sarıdan –kolaydan başlayarak kırmızıya- zora doğru ilerleyen altı zorluk düzeyi bulunmaktadır.

 

Sarı ve turuncu sayfalarda resmedilen modeller, kurulan yapıyla aynı boyuttadır (oran 1:1); bu nedenle yapı resmin üzerine kurulabilir; böylece doğru inşa edildiğinde, kurulan model resmi tam olarak kaplayacaktır.

 

Yeşil sayfalarda yapı boyutu gerçek modelin % 90 küçültülmüşüdür. Mavi sayfalardan itibaren bu oran daha da küçültülür ve bir modelden diğerine değişiklik gösterir. Kurulu model ile resim arasındaki kesin oranların korunması gerektiğinin unutulmaması önemlidir.

 

TAVSİYELER

 

1. Her bloğun çeşitli pozisyonlardaki şeklini tanıyın: Yapı kurulurken, bloklar oyuncunun en uygun olduğuna kanaat getirdiği tarafa yerleştirilebilir. Bu nedenle, oyuncuların her bloğun yerleştirildiği pozisyona bağlı olarak hangi şekli alacağını anlaması önemlidir. Örneğin, silindir yüzeye dikey olarak yerleştirildiğinde daire olarak görünür; fakat yatay olarak yerleştirildiğinde üçgen olarak görünür. Aşağıda her bloğun yerleştirildiği pozisyona bağlı olarak alacağı çeşitli şekiller yer almaktadır:

 

Perspektif görünüm

Önden Görünüm

Arkadan Görünüm

Sağdan Görünüm

Soldan Görünüm

Aşağıdan görünüm

Yukarıdan Görünüm

 

tangramino nasil oynanir

 

2. Modeli farklı bir açıdan inceleyin: Resmi döndürerek farklı bir açıdan incelemek bir problemin çözümüne ilişkin yeni fikirler edinilmesine yardımcı olur.

 

3. Azim: Tangramino, oyuncular ilerleme kaydettikçe, oldukça çok yönlü mantıksal analiz ve mekânsal algı gerektiren ve oyuncuların bu tür becerilerini geliştiren oyundur. Bu yüzden, bu oyun dolambaçsız basit bir zihin egzersizi olmaktan öte azim gerektiren bir oyundur.

 

4. Yaratıcı olun. Oyuncuları kendi orijinal modellerini tasarlamaya teşvik ediyoruz. Hayal gücünüzü kullanın. Belki de bu, oyunun en tatmin edici ve oyuncuya en çok şey kazandıracak kısmı olabilir.

 

ÇÖZÜMLER

 


Bu ilan Sentos Yazılım Teknolojileri ile listelenmiştir!

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi