Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Nasıl geri ödeme alacağım?

Gönderiminiz iptal edildiğinde, teknodia geri ödeme talebinizi hemen işleme alır. Ancak, parayı kartınıza veya banka hesabınıza geri almanız daha uzun sürebilir. Zamanlama, ödeme yöntemine ve iptal ettiğiniz zamana göre değişebilir. Her ödeme yöntemi için beklenen zamanlamalar aşağıda verilmiştir:

  • Banka veya kredi kartı ödemeleri: Paranızın hesabınıza geri yatırılması genellikle 3 ila 5 iş günü sürer. Ancak bankanıza bağlı olarak 10 iş günü kadar sürebilir.
  • Banka hesabı ödemeleri: Paranızın hesabınıza geri yatırılması 10 iş gününe kadar sürebilir.

Not: Çoğu durumda, hem asıl tahsilat hem de geri ödemeniz banka ekstrenizde görünecektir. Bazen asıl tahsilat kaldırılır. 

Neden geri ödemeler bu kadar uzun sürüyor?

Geri ödemenizi beklemenin can sıkıcı olabileceğini biliyoruz. Geri ödeme zamanları, ödeme yöntemine, ülkeye ve bankanızın geri ödemeyi ne kadar hızlı işleme alabileceğine bağlı olarak değişir. 

Nakit teslim alma konumunuzu, teslimat yönteminizi veya alıcı bilgilerini değiştirmek için gönderiminizi iptal etmeyi düşünüyorsanız, bunun yerine gönderimi düzenlemeyi seçebilirsiniz. Gönderiminizi iptal etmek yerine düzenlerseniz, geri ödemenizin gelmesini beklemeniz gerekmez. 

Geri ödememi 10 iş gününden sonra almadıysam ne olur?

10 iş gününden fazla olduysa ve geri ödemenizi almadıysanız, aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Gönderimin iptal edildiğini onaylamak için gönderim durumunu kontrol edin. 
  2. Asıl tahsilatın hesabınıza dahil olduğundan emin olun.
  3. Asıl tahsilat hesabınızda görünüyorsa ve karşılık gelen bir geri ödeme yoksa, mevcut durumu öğrenmek için bankanızla iletişime geçin.
  4. Bankanız geri ödemeyi bulamazsa, bizimle iletişime geçin.
Anasayfa Dükkan Alışveriş Sepeti 0 İstek Listesi Hesap
Ana Menü
Alışveriş Sepeti(0)

Sepette ürün yok. Sepette ürün yok.